326a7622

Projekt „portret”

Jakiś czas temu pracowałem wraz z wizażystką Ewą Król- Praską, której pracę bardzo cenię, nad projektem portretu Panny młodej 🙂 To co stworzyliśmy wraz we współpracy z piękną Kamilą w roli modelki i utalentowaną retuszerką z Inyego Visual House a prywatnie moją żoną, pozostawiam do Waszej oceny.
326a7602
Cały projekt był drugą częścią dnia zdjęciowego z Kamilą. Pierwsza część dotyczyła zdjęć o tematyce kosmetycznej. Więc kiedy tylko skończyliśmy pierwszą część sesji, Ewa od razu zabrała się do zmiany makijażu. Oczywiście jak to w przypadku makijażu który zajmuje dłuższą chwilę, mogłem nie spiesząc się ustawić oświetlenie.

Ten akapit jest skierowany dla fotografów:
Jako głównego światła użyłem beautydisha 70cm z srebrnym wnętrzem i założonym gridem. W niektórych ujęciach za światło kontrowe wykorzystałem lampę filmową redhead ustawioną na minimalną moc i daleko od modelki, dającą bardzo ciepłe światło. Światłem wypełniającym cienie od dołu była lampa o mocy 600Ws ustawiona na 1/64 mocy i przepuszczona przez transparentną parasolkę. Z lewej strony znajdowała się srebrna blenda służąca do odbicia światła i rozjaśnienia cieni po przeciwległej stronie do beautydisha.
lighting-diagram-1497349428

Wracając do normalnego języka:
Całość projektu była tworzona z zamysłem publikacji w jednym z czasopism traktujących o makijażu. Okazało się niestety że popełniliśmy jeden błąd podczas przygotowania materiału do publikacji w czasopiśmie branżowym. Nie zrobiliśmy różnych wariantów makijażu tylko różne ujęcia jednego, co daje bardzo ograniczone możliwości rozpisania się w artykule dotyczącym właśnie make-upu 🙂 Mądrzejsi o te doświadczenia do następnego projektu podejdziemy z wiekszą ilością czasu na przygotowanie oraz większą ilością kawy 🙂326a7608

Modelka: Kamila Grabowska
www.maxmodels.pl/modelka-camile91.html
Makijaż: Ewa Król- Praska
www.facebook.com/EwaKrolPraskaMakeUp
Retusz: Inyego Visual House
www.inyegovisual.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *