google-streetwiev

Rekomendowany fotograf google

Od jakiegoś czasu jestem rekomendowanym fotografem Google. Czym jest taka rekomendacja? Jest zapewnieniem ze strony google że polecają specjalistę, który spełnił ich warunki jako fotograf. Cała sprawa toczy się o to że google chce sfotografować „świat” i w tym celu potrzebuje pomocy każdego kto żywy i potrafi fotografować. Dlatego wykonując panoramy dla googla i dorzucaniu ich do map google, po zatwierdzeniu 50 zdjęć sferycznych stajemy się rekomendowanym fotografem googla. Oczywiście warto wówczas mieć przygotowaną ofertę dla klientów którzy o takie panoramy będą pytać. Ponieważ fotografa w swojej okolicy można znaleźć pod tym linkiem:

https://www.google.com/streetview/hire/

Ważne jest to że panoramy nie muszą być wykonane lustrzanką i poskładane idealnie, wystarczy że są czytelne. Do stworzenia takiej panoramy wystarczy smartfon i zainstalowana aplikacja Google Street Wiev która ma takie logo:
unnamed
Tak właśnie powstały moje panoramy w mapach google i nie są one wynikową pracy dla klientów. Są po prostu robione telefonem więc nie zawsze są dobrze poskładane. Oczywiście panoramy dla klienta wykonuję przy użyciu specjalnej głowicy i lustrzanki, a jakość jest zupełnie inna.
Zachęcam każdego z Was kto lubi nowości lub fotografię do przetestowania aplikacji, jest niezwykle prosta w użyciu i daje mnóstwo zabawy. Na początku polecam stanąć na dużej otwartej przestrzeni tak żeby blisko nas nie znajdowała się żądna zabudowa, czy też drzewa. Po wyuczeniu jak się obracać z telefonem można z powodzeniem fotografować we wnętrzach 🙂 Poniżej kilka przykładów panoram zrobionych telefonem:

Chcesz zostać rekomendowanym fotografem Google? Nic prostszego, zobacz co musisz zrobić:
https://www.google.com/streetview/earn/

Tutaj jeszcze kilka przykładów panoram:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *